×

Netflix’s “Queer Eye” won its third consecutive Emmy for outstanding structured reality show, and two different “Apollo” projects won big as the Emmy Awards kicked off on Monday night with the first of five nights of Creative Arts awards.

The Creative Arts Emmys, which is normally an in-person event at the Microsoft Theatre over two nights the weekend before the Primetime Emmy telecast, will instead take place Sept. 14 to Sept. 17, and again on Sept. 19, all hosted by Nicole Byer (“Nailed It”).

“There’s nothing normal about 2020, it’s wild,” Byer said. “If you don’t like me now, you’re not going to like me for the next four days, I’m sorry!”

Monday night’s special included presenters such as Jim and Jeannie Gaffigan, Drew Scott, Daryl Chill Mitchell, Gina Carano, Rob Riggle, RuPaul and JB Smoove. Kareem Abdul Jabbar noted that below-the-line jobs in Hollywood still have a way to go to achieve representation and inclusion. “Survivor” host Jeff Probst also appeared to pay tribute to the show’s crew, in honor of the reality staple’s 20th anniversary.

Among the big winners were “Queer Eye” as well as HBO’s “The Apollo,” which was named outstanding documentary or nonfiction special. CNN’s “Apollo 11” won three awards, while VH1’s “RuPaul’s Drag Race” won casting for a reality program for the first time, as well as outstanding picture editing for a structured reality or competition program.

It was also a good start for Netflix, which earned the reality directing Emmy for “Cheer,” which picked up two awards, as did the streamer’s “American Factory.” Netflix earned five Emmys on night one, while CNN and Nat Geo had three.

Sir David Attenborough won his third consecutive Emmy for outstanding narrator, this year for BBC America’s “Seven Worlds, One Planet: Antarctica.” He had previously won for “Blue Planet II” and “Our Planet.” And in hosted nonfiction series or special, A&E’s “Leah Remini: Scientology and the Aftermath” won its second Emmy (having previously won in 2017 for outstanding informational series or special). Noting that her show has been canceled, Remini called the win bittersweet.

The first four Creative Arts Emmys shows are being streamed on Emmys.com, while the Saturday show will air on FXX, all at 5 p.m. PT. Byer pre-taped all of her segments at the Television Academy’s North Hollywood headquarters, while every nominee was asked to send in an acceptance speech, which will be run only if the person or show wins. According to TV Academy president Maury McIntyre, about 96% of nominees have participated.

Bob Bain Prods. is behind all five Creative Arts Emmy ceremonies. The Academy decided to spread the 100 Creative Arts awards over five nights in order to make each virtual program a much easier watch. Sept. 14 will focus on artisans categories for reality/nonfiction, while Sept. 15 is variety and Sept. 16-17 centers on scripted. The FXX telecast includes marquee guest star categories, and each Academy peer group also got to pick one category to spotlight.

The big event, of course, is Sunday night, Sept. 20, as Jimmy Kimmel hosts the 72nd Emmys live on ABC. As Variety has reported, Kimmel will broadcast from a stage in the Staples Center, while camera operators will be stationed with almost every nominee, in order to bring the winner live onto the telecast once their name is announced.

Heading into this week of Emmys, Netflix is the clear leader with a record-breaking 160 nominations, while HBO’s limited series “Watchmen” has the most nominations of any program, at 26. Amazon Prime Video’s “The Marvelous Mrs. Maisel” has the most of any comedy, at 20 nods, while HBO’s “Succession” and Netflix’s “Ozark” are tied for the most among dramas, at 18 each.

Find the complete list of nominations here, while you can read an interview with Kimmel here and with the Primetime Emmy producers here. Already, juried Emmy awards have been handed out to “Zoey’s Extraordinary Playlist,” “Archer,” Genndy Tartakovsky’s Primal” and others.

Here are Monday’s nominees and winners:

Outstanding Documentary or Nonfiction Special

*WINNER* The Apollo • HBO
HBO Documentary Films, Impact Partners and The Apollo Theater Foundation present in association with Polygram Entertainment, 164 OWR, Chicago Media Project, Macro, Bert Marcus Productions, Justfilms I Ford Foundation, Another Chapter Productions, Motto Pictures, A White House Pictures Production
Lisa Cortés, Produced by
Jeanne Elfant Festa, Produced by
Cassidy Hartmann, Produced by
Roger Ross Williams, Produced by
Dan Cogan, Executive Producer
Nicholas Ferrall, Executive Producer
Julie Goldman, Executive Producer

Beastie Boys Story • Apple TV+
Pulse Films
Jason Baum, Produced by
Amanda Adelson, Produced by
Spike Jonze, Produced by
Mike Diamond, Executive Producer
Adam Horovitz, Executive Producer
Dechen Wangdu-Yauch, Executive Producer
John Silva, Executive Producer

Becoming • Netflix
Higher Ground Productions
Lauren Cioffi, Producer
Katy Chevigny, Produced by
Marilyn Ness, Produced by
Priya Swaminathan, Executive Producer
Tonia Davis, Executive Producer

The Great Hack • Netflix
Noujaim Films Production / othrs Production
Judy Korin, Produced by
Pedro Kos, Produced by
Karim Amer, Produced by
Geralyn White Dreyfous, Produced by
Nina Fialkow, Executive Producer
Lyn Davis Lear, Executive Producer
Mike Lerner, Executive Producer

Laurel Canyon: A Place In Time • EPIX
A Jigsaw and Kennedy/Marshall Production in association with Amblin Television and Warner Music Entertainment
Erin Edeiken, Produced by
Ryan Suffern, Produced by
Frank Marshall, Executive Producer
Alex Gibney, Executive Producer
Stacey Offman, Executive Producer
Richard Perello, Executive Producer
Jeff Pollack, Executive Producer

Outstanding Hosted Nonfiction Series Or Special

*WINNER* Leah Remini: Scientology And The Aftermath • A&E
The Intellectual Property Corporation in association with No Seriously Productions
Leah Remini, Executive Producer/Host
Eli Holzman, Executive Producer
Aaron Saidman, Executive Producer
Ray Dotch, Executive Producer
Devon Graham Hammonds, Executive Producer
Chris Rowe, Co-Executive Producer
Mike Rinder, Co-Executive Producer

Comedians In Cars Getting Coffee • Netflix
Embassy Row
Jerry Seinfeld, Executive Producer/Host
Tammy Johnston, Executive Producer
George Shapiro, Executive Producer
Denis Jensen, Producer

Ugly Delicious • Netflix
A Tremolo Production Morgan Neville, Executive Producer
Dara Horenblas, Executive Producer
David Chang, Executive Producer/Host
Christopher Chen, Executive Producer
Caryn Capotosto, Executive Producer
Blake Davis, Co-Executive Producer
Chris Ying, Co-Executive Producer

VICE • Showtime
VICE Media, LLC
Beverly Chase, Executive Producer
Subrata De, Executive Producer
Craig Thomson, Co-Executive Producer
Greg Wright, Supervising Producer

The World According To Jeff Goldblum • Disney+
Nutopia
Jeff Goldblum, Executive Producer/Host
Jane Root, Executive Producer
Peter Lovering, Executive Producer
Keith Addis, Executive Producer
Matt Renner, Executive Producer
Arif Nurmohamed, Co-Executive Producer
John Hodgson, Series Producer

Outstanding Short Form Nonfiction Or Reality Series

**WINNER** National Geographic Presents Cosmos: Creating Possible Worlds • National Geographic Ignition Creative
Erin Newsome, Executive Producer
Sarah Lavoie, Executive Producer
Maricruz Merlo, Supervising Producer
Meghan Gleason, Producer
Matt Wizan, Producer
Tatiana Villegas, Producer

Between The Scenes – The Daily Show • Comedy Central
Central Productions, LLC
Trevor Noah, Executive Producer/Host
Jennifer Flanz, Executive Producer
Ramin Hedayati, Supervising Producer
Matt Negrin, Producer
Ryan Middleton, Producer
Jocelyn Conn, Produced by

Full Frontal With Samantha Bee Presents: Pandemic Video Diaries • TBS
Jax Media with Randy and Pam’s Quality Entertainment
Samantha Bee, Executive Producer
Allana Harkin, Co-Executive Producer
Elisa Kreisinger, Supervising Producer
Anthony Zaccone, Producer
Caroline Dunphy, Producer

Pose: Identity, Family, Community • FX Networks
More Media Inc.
Stephanie Gibbons, Executive Producer
Sally Daws, Executive Producer
Kenna McCabe, Executive Producer
Maureen Timpa, Executive Producer
Ryan Murphy, Producer
Tanase Popa, Producer

RuPaul’s Drag Race Out Of The Closet • VH1
Ray Hunt, Executive Producer
Brittany Travis, Executive Producer
Joseph Gerbino, Senior Producer
Robert Dominico, Producer
Nalissa Cuthbert, Producer

Outstanding Structured Reality Program

*WINNER* Queer Eye • Netflix
Scout Productions, Inc. and ITV Entertainment, LLC
David Collins, Executive Producer
Michael Williams, Executive Producer
Rob Eric, Executive Producer
Jennifer Lane, Executive Producer
Jordana Hochman, Executive Producer
Adam Sher, Executive Producer
David George, Executive Producer
David Eilenberg, Executive Producer
Rachelle Mendez, Co-Executive Producer
Mark Bracero, Co-Executive Producer

Antiques Roadshow • PBS
WGBH Educational Foundation Marsha Bemko, Executive Producer
Sam Farrell, Senior Producer
Sarah K. Elliott, Producer

Love Is Blind • Netflix
Kinetic Content
Chris Coelen, Executive Producer
Sam Dean, Executive Producer
Ally Simpson, Executive Producer
Eric Detwiler, Executive Producer
Brian Smith, Executive Producer
Stefanie Cohen Williams, Co-Executive Producer
Brent Gauches, Co-Executive Producer
Jeff Keirns, Co-Executive Producer

Shark Tank • ABC
MGM Television in association with Sony Pictures Television Mark Burnett, Executive Producer
Clay Newbill, Executive Producer
Yun Lingner, Executive Producer
Max Swedlow, Executive Producer
Phil Gurin, Executive Producer
Mark Cuban, Executive Producer
Lori Greiner, Executive Producer
Kevin O’Leary, Executive Producer
Barbara Corcoran, Executive Producer
Daymond John, Executive Producer
Robert Herjavec, Executive Producer
Brandon Wallace, Co-Executive Producer
Becky Blitz, Supervising Producer
Sami Aziz, Supervising Producer
Heather Dreiling, Senior Producer

A Very Brady Renovation • HGTV
Lando Entertainment
Brian Lando, Executive Producer
Francesco Giuseppe Pace, Executive Producer
Bob Kirsh, Executive Producer
Dean Ollins, Executive Producer
Kelsey McCallister, Co-Executive Producer
Christina Hilbig, Supervising Producer

Outstanding Casting For A Reality Program

**WINNER** RuPaul’s Drag Race • VH1
World of Wonder Productions
Goloka Bolte, Casting by
Ethan Petersen, Casting by

Born This Way • A&E
Bunim/Murray Productions
Sasha Alpert, Casting by
Megan Sleeper, Casting by
Caitlyn Audet, Casting by

Love Is Blind • Netflix
Kinetic Content
Donna Driscoll, Casting by
Kelly Zack Castillo, Casting by
Megan Feldman, Casting by

Queer Eye • Netflix
Scout Productions, Inc. and ITV Entertainment, LLC
Danielle Gervais, Casting by
Beyhan Oguz, Casting by
Pamela Vallarelli, Casting by
Ally Capriotti Grant, Location Casting
Hana Sakata, Location Casting

The Voice • NBC
MGM Television, Warner Horizon Unscripted & Alternative Television and ITV Studios The Voice USA, Inc. Michelle McNulty, CSA, Supervising Casting Producer
Holly Dale, Senior Casting Producer
Courtney Burns, Casting Producer

Outstanding Cinematography For A Nonfiction Program

*WINNER* The Cave • National Geographic
A Danish Documentary Production in co-production with Ma.Ja.De Hecat Studio Paris Madam Films Muhammed Khair Al Shami, Cinematography by
Ammar Suleiman, Cinematography by
Mohammed Eyad, Cinematography by

American Factory • Netflix
Higher Ground Productions and Participant Media
Erick Stoll, Cinematography by
Aubrey Keith, Cinematography by

Apollo 11 • CNN
CNN Films, Statement Pictures, NEON
Buzz Aldrin, Cinematography by
Michael Collins, Cinematography by

Becoming • Netflix
Higher Ground Productions
Nadia Hallgren, Cinematography by

Sea Of Shadows • National Geographic
Terra Mater Factual Studios in association with Appian Way, Malaika Pictures and The Wild Lens Collective
Richard Ladkani, Director of Photography

Serengeti • Rebirth • Discovery Channel
XIX Entertainment and John Downer Productions
Richard Jones, Director of Photography
Michael W. Richards, Director of Photography
Warren Samuels, Director of Photography
Matthew Goodman, Director of Photography

Outstanding Cinematography For A Reality Program

*WINNER* Life Below Zero • The New World • National Geographic
BBC Studios
Michael Cheeseman, Director of Photography
Danny Day, Director of Photography
Dwayne Fowler, Director of Photography

Cheer • Hit Zero • Netflix
One Potato Productions, Boardwalk Pictures and Caviar
Melissa Langer, Director of Photography
Erynn Patrick, Director of Photography

Queer Eye • We’re In Japan!: Japanese Holiday • Netflix
Scout Productions, Inc. and ITV Entertainment, LLC
Garrett Rose, Director of Photography

RuPaul’s Drag Race • VH1
World of Wonder Productions Michael Jacob Kerber, Director of Photography
Jon Schneider, Camera Operator
Jay Mack Arnette II, Camera Operator
Mario Panagiotopoulos, Camera Operator
Gregory Montes, Camera Operator
Brett Smith, Camera Operator
David McCoul, Camera Operator
Justin Umphenour, Camera Operator

Survivor • CBS
MGM Television
Peter Wery, Director of Photography
Scott Duncan, Director of Photography
Russ Fill, Director of Photography
Tim Barker, Camera
Marc Bennett, Camera
James Boon, Camera
Paulo Castillo, Camera
Rodney Chauvin, Camera
Luke Cormack, Camera
Lee Doig, Camera
Ben Gamble, Camera
Kevin B. Garrison, Camera
Nixon George, Camera
Rick Higgs, Camera
Derek Hoffmann, Camera
Matthias Hoffmann, Camera
Toby Hogan, Camera
Derek Holt, Camera
Efrain “Mofi” Laguna, Camera
Ian Miller, Camera
Nico Nyoni, Camera
Ryan O’Donnell, Camera
Jeff Phillips, Camera
Louis Powell, Camera
Thomas Pretorius, Camera
Erick Sarmiento, Camera
Dirk Steyn, Camera
John Tattersall, Camera
Paulo Velozo, Camera
David Alan Arnold, Director of Ariel Photography
Christopher Barker, Ariel Camera Operator
Granger Scholtz, Ariel Camera Operator
Nicholas Van Der Westhuizen, Ariel Camera Operator

Outstanding Directing For A Documentary/Nonfiction Program

*WINNER* American Factory • Netflix
Higher Ground Productions and Participant Media
Steven Bognar, Directed by
Julia Reichert, Directed by

Apollo 11 • CNN
CNN Films, Statement Pictures, NEON
Todd Douglas Miller, Directed by

Becoming • Netflix
Higher Ground Productions
Nadia Hallgren, Directed by

The Cave • National Geographic
A Danish Documentary Production in co-production with Ma.Ja.De Hecat Studio Paris Madam Films
Feras Fayyad, Directed by

The Last Dance • Episode 7 • ESPN
A Mandalay Sports Media Production in association with NBA Entertainment, ESPN
Films, Netflix
Jason Hehir, Directed by

Tiger King: Murder, Mayhem And Madness • Cult Of Personality • Netflix
A Goode Films Production in association with Library Films and Article 19 Films
Eric Goode, Directed by
Rebecca Chaiklin, Directed by

Outstanding Directing For A Reality Program

*WINNER* Cheer • Daytona • Netflix
One Potato Productions, Boardwalk Pictures and Caviar
Greg Whiteley, Directed by

LEGO Masters • Mega City Block • FOX
Endemol Shine North America, Tuesday’s Child, Plan B
Rich Kim, Directed by

Queer Eye • Disabled But Not Really • Netflix
Scout Productions, Inc. and ITV Entertainment, LLC
Hisham Abed, Directed by

RuPaul’s Drag Race • I’m That Bitch • VH1
World of Wonder Productions
Nick Murray, Directed by

Top Chef • The Jonathan Gold Standard • Bravo
Magical Elves
Ariel Boles, Directed by

Outstanding Music Composition For A Documentary Series Or Special (Original Dramatic Score)

*WINNER* Why We Hate • Tools & Tactics • Discovery Channel
South Cove Productions
Laura Karpman, Composer

Becoming • Netflix
Higher Ground Productions
Kamasi Washington, Composer

Home • Maine • Apple TV+
MediaWeaver / Four M Studios / Altimeter Films
Amanda Jones, Composer

McMillion$ • Episode 1 • HBO
HBO Documentary Films and Unrealistic Ideas in association with Fun Meter
Pinar Toprak, Composer
Alex Kovacs, Composer

Tiger King: Murder, Mayhem And Madness • Not Your Average Joe • Netflix
A Goode Films Production in association with
Library Films and Article 19 Films Mark Mothersbaugh, Composer
John Enroth, Composer
Albert Fox, Composer

Outstanding Narrator

*WINNER* Seven Worlds, One Planet • Antarctica • BBC America
A BBC Studios Natural History Unit production co-produced with BBC America, Tencent Penguin Pictures, ZDF, France Télévisions and China Media Group CCTV9
David Attenborough, Narrator

Black Patriots: Heroes Of The Revolution • HISTORY
Six West MediaTM Group
Kareem Abdul-Jabbar, Narrator

The Elephant Queen • Apple TV+
Mister Smith / Deeble & Stone
Chiwetel Ejiofor, Narrator

The Imagineering Story • The Happiest Place On Earth
Disney+ • Iwerks & Co.
Angela Bassett, Narrator

Serengeti • Destiny • Discovery Channel
XIX Entertainment and John Downer Productions
Lupita Nyong’o, Narrator

Outstanding Picture Editing For A Nonfiction Program

*WINNER* Apollo 11 • CNN
CNN Films, Statement Pictures, NEON
Todd Douglas Miller, Editor

American Factory • Netflix
Higher Ground Productions and Participant Media
Lindsay Utz, Editor

Beastie Boys Story • Apple TV+
Pulse Films
Jeff Buchanan, ACE, Editor
Zoe Schack, Editor

The Last Dance • Episode 1 • ESPN
A Mandalay Sports Media Production in association with NBA Entertainment, ESPN
Films, Netflix
Chad Beck, ACE, Editor
Devin Concannon, Editor
Abhay Sofsky, Editor
Ben Sozanski, ACE, Editor

McMillion$ • Episode 3 • HBO
HBO Documentary Films and Unrealistic Ideas in association with Fun Meter
Jody McVeigh-Schultz, Supervising Editor
Lane Farnham, Supervising Editor
James Lee Hernandez, Editor
Brian Lazarte, Editor
Scott Hanson, Editor

Tiger King: Murder, Mayhem And Madness • Cult Of Personality • Netflix
A Goode Films Production in association with Library Films and Article 19 Films
Doug Abel, ACE, Editor
Nicholas Biagetti, Editor
Dylan Hansen-Fliedner, Editor
Geoffrey Richman, ACE, Editor
Daniel Kohler, Editor

Outstanding Picture Editing For A Structured Reality Or Competition Program

*WINNER* RuPaul’s Drag Race • I’m That Bitch • VH1
World of Wonder Productions
Jamie Martin, Lead Editor
Michael Roha, Editor
Paul Cross, Editor
Michael Deis, Editor
Ryan Mallick, Editor

LEGO Masters • Mega City Block • FOX
Endemol Shine North America, Tuesday’s Child, Plan B
Samantha Diamond, Editor
Dan Hancox, Editor
Karl Kimbrough, Editor
Ian Kaufman, Editor
Kevin Benson, Editor
Josh Young, Editor
Jon Bilicki, Editor

Queer Eye • Disabled But Not Really • Netflix
Scout Productions, Inc. and ITV Entertainment, LLC
Ryan Taylor, Lead Editor
Tony Zajkowski, Editor

Survivor • It’s Like A Survivor Economy • CBS
MGM Television Michael Greer, Supervising Editor
Chad Bertalotto, Editor
Evan Mediuch, Editor
James Ciccarello, Editor
Jacob Teixeira, Editor

Top Chef • The Jonathan Gold Standard • Bravo
Magical Elves Matt Reynolds, Editor
David Chalfin, Editor
Mike Abitz, Additional Editor
Eric Lambert, Additional Editor
Jose Rodriguez, Additional Editor
Dan Williams, Additional Editor

Outstanding Picture Editing For An Unstructured Reality Program

*WINNER* Cheer • God Blessed Texas • Netflix • One Potato Productions
Boardwalk Pictures and Caviar
Arielle Kilker, Supervising Editor
David Nordstrom, Supervising Editor
Kate Hackett, Editor
Daniel McDonald, Editor
Mark Morgan, Editor
Sharon Weaver, Editor
Ted Woerner, Editor

Deadliest Catch • Cold War Rivals • Discovery Channel
Original Productions, LLC
Rob Butler, ACE, Supervising Editor
Isaiah Camp, Supervising Editor
Ben Bulatao, ACE, Editor
Joe Mikan, ACE, Editor
Ralf Melville, Editor
Alexandra Moore, Editor

Life Below Zero • The New World • National Geographic
BBC Studios
Matt Edwards, Editor
Jennifer Nelson, Editor
Tony Diaz, Additional Editor
Matt Mercer, Additional Editor
Eric Michael Schrader, Additional Editor
Michael Swingler, Additional Editor

RuPaul’s Drag Race: Untucked • The Ball Ball • VH1
World of Wonder Productions
Kendra Pasker, Lead Editor
Yali Sharon, Editor
Kate Smith, Editor

Outstanding Sound Editing For A Nonfiction Or Reality Program (Single Or Multi-Camera)

*WINNER* Apollo 11 • CNN
CNN Films, Statement Pictures, NEON
Eric Milano, Sound Design

Beastie Boys Story • Apple TV+
Pulse Films Martyn Zub, Supervising Sound Editor
Paul Aulicino, Sound Effects Editor
Pernell Salinas, Sound Editor

Cheer • Daytona • Netflix
One Potato Productions, Boardwalk Pictures and Caviar
Logan Byers, Sound Supervisor
Kaleb Klinger, Dialogue Editor
Sean Gray, Sound Effects Editor

Laurel Canyon: A Place In Time • EPIX
A Jigsaw and Kennedy/Marshall Production in association with Amblin Television and Warner Music Entertainment
Jonathan Greber, Sound Supervisor

McMillion$ • Episode 1 • HBO
HBO Documentary Films and Unrealistic Ideas in association with Fun Meter
Ben Freer, Sound Designer
Jordan Meltzer, Sound Designer
Jody McVeigh-Schultz, Music Editor

Tiger King: Murder, Mayhem And Madness • Cult Of Personality • Netflix
A Goode Films Production in association with Library Films and Article 19 Films
Ian Cymore, Sound Supervisor
Rachel Wardell, Sound Editor
Steve Griffen, Music Editor

Outstanding Sound Mixing For A Nonfiction Or Reality Program (Single or Multi-Camera)

*WINNER* Apollo 11 • CNN
CNN Films, Statement Pictures, NEON
Eric Milano, Re-Recording Mixer

Beastie Boys Story • Apple TV+
Pulse Films William Tzouris, Production Mixer
Jacob Feinberg, Production Mixer
Martyn Zub, Re-Recording Mixer

Cheer • Daytona • Netflix
One Potato Productions, Boardwalk Pictures and Caviar
Ryan David Adams, Re-Recording Mixer

Laurel Canyon: A Place In Time • EPIX
A Jigsaw and Kennedy/Marshall Production in association with Amblin Television and Warner Music Entertainment
Gary A. Rizzo, CAS, Re-Recording Mixer
Stephen Urata, Re-Recording Mixer
Danielle Dupre, Re-Recording Mixer
Tony Villaflor, Re-Recording Mixer

RuPaul’s Drag Race • I’m That Bitch • VH1
World of Wonder Productions
Glenn Gaines, Production Mixer
Ryan Brady, Production Mixer
Erik Valenzuela, Re-Recording Mixer
Sal Ojeda, Re-Recording Mixer

Tiger King: Murder, Mayhem And Madness • The Noble Thing To Do • Netflix
A Goode Films Production in association with Library Films and Article 19 Films
Jose Araujo, Production Mixer
Royce Sharp, Production Mixer
Jack Neu, Production Mixer
Ian Cymore, Re-Recording Mixer

Outstanding Writing For A Nonfiction Program

*WINNER* Don’t F**k With Cats: Hunting An Internet Killer • Closing The Net • Netflix
A RAW Production
Mark Lewis, Written by

Beastie Boys Story • Apple TV+
Pulse Films Mike Diamond, Written by
Adam Horovitz, Written by
Spike Jonze, Written by

The Cave • National Geographic
A Danish Documentary Production in co-production with Ma.Ja.De Hecat Studio Paris Madam Films
Alisar Hasan, Written by
Feras Fayyad, Written by

Circus Of Books • Netflix
A FutureClown Production in association with Passion Pictures and Neon Heart Productions
Rachel Mason, Written by
Kathryn Robson, Written by

McMillion$ • Episode 1 • HBO
HBO Documentary Films and Unrealistic Ideas in association with Fun Meter
James Lee Hernandez, Written by
Brian Lazarte, Written by